Eesti hobuste, Tori hobuste ja Shetlandi ponide sõprade ja omanike foorum

Foorum hobuste sõpradele ja omanikele

HomeHome  GalleryGallery  KKKKKK  OtsiOtsi  Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri  KasutajagrupidKasutajagrupid  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  
Otsi

Display results as :

Rechercher Advanced Search
Latest topics
» Hobu astub ratsaniku alt minema
Nelj 20 Nov 2014, 16:39 by liisu35

» Tuhkur koduloomana
Nelj 20 Nov 2014, 16:32 by liisu35

» Parimad tallid...
Püh 16 Nov 2014, 15:31 by sandraest

» Küsimused
Reede 14 Nov 2014, 21:05 by kuusikuj

» tere
Püh 21 Okt 2012, 14:28 by pontsu

» EHA TALU SUVINE RATSALAAGER LASTELE 2012!
Teis 28 Veeb 2012, 17:28 by wiizu

» Teetanus
Püh 06 Nov 2011, 23:11 by .Mari.

» Oma hobune
Püh 06 Nov 2011, 23:00 by .Mari.

» Foorum huvitavamaks! Soovitage
Kolm 30 Märts 2011, 21:39 by kits

Navigation
 Portal
 Esileht
 Liikmete nimekiri
 Profiil
 KKK
 Otsi
Alafoorum
Affiliates
free forum
Kes on foorumil
Foorumis on hetkel 1 kasutaja :: 0 Liitunud, 0 Varjatud ja 1 Külalist

Puudub

Rekordarv külastajaid(90) oli siin foorumil Teis 08 Veeb 2011, 00:39

Share | 

Hobuse kasvatamine

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Go down 
AutorTeade
1313
Sain oma esimese hobuse
Sain oma esimese hobuse

Postituste arv : 118
Registration date : 23/11/2008

PostitaminePealkiri: Hobuse kasvatamine   Nelj 27 Nov 2008, 20:44

Mu esimene hopa ei tunnistanud oma varssa,oli väga sarnane seis kui sul ja loodus on meist vägevam,polnud parata. Üx mära on mul tite toonud ja tema kasvas tubliks hobuks, märast oleneb kõik ja kohe peale sündi ei tasu neid segada. Praegu 2 hopat tite ootel. Mina olen juba selles eas kui tahaks metsa elama, 3 mära ja täkuke olemas, sobiv koht leida vaja. Siiani oli 2 hobu saime 2ha toime, nüüd suurem, oma ette paik soov leida. Ehk tahab kellegil vanainim.metsast välja või hoopis enda juurde elama või rendile koha anda. Maad võiks seal 10ha või nii siia sinna. Vajadusel Tartu ligi maakodu vastu pakkuda. See päris tõsi teema,naljaviluks vastused võime muu teema all vestelda
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili http://kivihobu.onepagefree.com
kits
Üldmoderaator

Postituste arv : 204
Registration date : 18/03/2008

PostitaminePealkiri: Re: Hobuse kasvatamine   Esm 01 Dets 2008, 19:56

Et nüüd varsa teema jah? Liigutame selle teise teema alla, kus saab kogemusi vahetada.
Ahoi hobene, tee meile teema kus saab jahuda hobuse kasvatuse teemadel :)
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
Hobene
Administraator

Female
Postituste arv : 95
Registration date : 15/03/2008

PostitaminePealkiri: Re: Hobuse kasvatamine   Teis 02 Dets 2008, 14:29

Nüüd on see teema õpetamise all. Lisan sellele alafoorumile veel kasvatamise ka.

kits
Üldmoderaator

Postituste arv : 204
Registration date : 18/03/2008

PostitaminePealkiri: Re: Hobuse kasvatamine   Teis 02 Dets 2008, 20:32

Juhtusin hilja õhtul tallis olema, passisin ühte mära, kõik märgid näitasid, et kohe kohe peaks poegima. Nii oligi. Poegis samal õhtul, käisin korra boksi juures piilumas, et kas kõik kontrolli all. Varss juba väljas aga ikka veel lootekotis, see täitsa terve, kerge paanika haaras mind, kobistasin vaikselt boksi, tegin lootekoti katki. Lahkusin...jätsin noore ja vana omavahel tutvuma. Nats aja pärast läksin kontrollima, varss püsti aga ei saa mingi valemiga udarale ligi, kuramuse kõrge jalaga oli, otsis tissi kusagilt mujalt, mitte kubemest siis. Tants ja trall kestis oma tunnikese, ei jäänud muud üle kui varssa juhendada, nügisin tagumikust varssa mära alla, nuta või naera, ei leia tissi kätte, otsib kõrgemalt....ja käib mul järel ohmy mära juba närviline. Igavese sagina peale sain lõpuks ikka pikakoivalise õigesse kohta suunatud.
Miks pärast palutakse varsal ja märal esimestel elu minutitel omaette lasta olla? Just sellesama asja pärast, et nende vahel tekiks side. Ma täitsa ikka ehmatasin, et varss mul järel käis boksis aga märast välja ei teinud. Istusin pärast ikka tükk aega boksi juures valves, et varss aru saaks, minu käest ei saa piima, mära on piimaauto. Õnneks laabus kõik hästi.

Kogemus ka nõrga varsaga. Mära poegis ettearvatust varem. Olin just värskelt asunud neid hobuseid kantseldama. Teadsin, et peaks veel aega olema mära varssumiseni. Võta näpust...varss keset päeva sündinud koplisse. Nii nõrk, püsti ei tõuse, mära oli ka pisut ükskõikne. Amme rolli tahtis üle võtta üks teine mära smile egas midagi, tallipoiss haaras varsa sülle ja mina võtsin mära näpu otsa, panime talli poole ajama. Varss tahtis imeda aga ei jaksanud seista. Hoidsime kahekesi varssa, et see saaks piima... Õnneks kosus jälle ruttu varsake ja seekordki lõppes kõik hästi.
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
1313
Sain oma esimese hobuse
Sain oma esimese hobuse

Postituste arv : 118
Registration date : 23/11/2008

PostitaminePealkiri: Re: Hobuse kasvatamine   Kolm 03 Dets 2008, 00:31

Oled nii tubli, oled hingega juures, see talli omanik peax sind kätel kandma. Nn hoolijaid on palju aga tahetakse nagu loom inimesex muuta. Loom vajab iseendax olemise võimalust.
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili http://kivihobu.onepagefree.com
Sponsored content

PostitaminePealkiri: Re: Hobuse kasvatamine   

Tagasi üles Go down

Hobuse kasvatamine
Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Tibude kasvatamine
» Paabulinnu kasvatamine