Eesti hobuste, Tori hobuste ja Shetlandi ponide sõprade ja omanike foorum

Foorum hobuste sõpradele ja omanikele

HomeHome  GalleryGallery  KKKKKK  OtsiOtsi  Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri  KasutajagrupidKasutajagrupid  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  
Otsi

Display results as :

Rechercher Advanced Search
Latest topics
» Hobu astub ratsaniku alt minema
Nelj 20 Nov 2014, 16:39 by liisu35

» Tuhkur koduloomana
Nelj 20 Nov 2014, 16:32 by liisu35

» Parimad tallid...
Püh 16 Nov 2014, 15:31 by sandraest

» Küsimused
Reede 14 Nov 2014, 21:05 by kuusikuj

» tere
Püh 21 Okt 2012, 14:28 by pontsu

» EHA TALU SUVINE RATSALAAGER LASTELE 2012!
Teis 28 Veeb 2012, 17:28 by wiizu

» Teetanus
Püh 06 Nov 2011, 23:11 by .Mari.

» Oma hobune
Püh 06 Nov 2011, 23:00 by .Mari.

» Foorum huvitavamaks! Soovitage
Kolm 30 Märts 2011, 21:39 by kits

Navigation
 Portal
 Esileht
 Liikmete nimekiri
 Profiil
 KKK
 Otsi
Alafoorum
Affiliates
free forum
Kes on foorumil
Foorumis on hetkel 1 kasutaja :: 0 Liitunud, 0 Varjatud ja 1 Külalist

Puudub

Rekordarv külastajaid(90) oli siin foorumil Teis 08 Veeb 2011, 00:39

Share | 

Hobu astub ratsaniku alt minema

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Go down 
AutorTeade
1313
Sain oma esimese hobuse
Sain oma esimese hobuse

Postituste arv : 118
Registration date : 23/11/2008

PostitaminePealkiri: Hobu astub ratsaniku alt minema   Esm 01 Dets 2008, 17:02

Mu suur mära kaotab mitmendat korda juba ja ikka sama kuju,seljast ära, siis ronin ise, ei leia suksul viga midagi-kuulab säärt iva, teeb mis soovin, muidugi talleke ta pole aga ehk on viga ikka ratsutajas, lihtsalt ei tule toime. Hobul temperamenti jagub, vetid käisid oli norm aga nagu see sõitja talle ligineb, hakkab kiuksuma, muutub imelikuks. Need noored sõitsid suvi läbi mu 2 hopaga ehk tegid liiga?
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili http://kivihobu.onepagefree.com
kits
Üldmoderaator

Postituste arv : 204
Registration date : 18/03/2008

PostitaminePealkiri: Re: Hobu astub ratsaniku alt minema   Esm 01 Dets 2008, 19:55

Kui suksu ainult komejanti teeb ühe ja sama ratsaniku all, siis eks ikka viga ole ratsanikus. On sul nii oluline seda ratsanikku seal suksu seljas hoida? Kui jaa, siis kasuta kordet. Siis on silm koguaeg peal. Ehk teeb ratsanik midagi sellist sadulas, mis teeb haiget hobusele. Kakub suust näiteks?
Nali - iga kord kui maneezhis olin, olid hobused nagu tallekesed, igasugu asju tegid, kuulasid algaja ratsanike sõna jne. Niikui välja marssisin hakkas pull pihta. Suksud teadsid väga hästi, kes komandant on.
Aga eks oli ka neid, kel oli tõesti raske oma tahtmist peale suruda hobusele. Eks suksud ka saavad aru, kellega saab nalja teha ja kellega mitte. Kõiga hullem on see kui ratsanik kardab, oma ebakindluse annab ta edasi ka hobusele.
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
kits
Üldmoderaator

PostitaminePealkiri: Re: Hobu astub ratsaniku alt minema   Esm 01 Dets 2008, 19:57

Veel küsimus, et kui palju sul omal on ratsutamise kogemust?
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
1313
Sain oma esimese hobuse
Sain oma esimese hobuse

PostitaminePealkiri: Re: Hobu astub ratsaniku alt minema   Esm 01 Dets 2008, 23:34

See sama sõitja kes sept.hopa vahtu ajas ja suvi läbi sõitis temaga, ma ei näe neil kuidagi klappi olevat. Ma iseõppija, alustasin 1992a, oma esimese hopaga-kukkusin 3x temalt aga me olime mõlemad algajad ka, mu sabakondi pealne oli lausa vermeis, soov oli suur, olin enda ja hopa perenaine, vanemad just surnud, jäin pisipojaga üxi, ju oli võimalus emotsioonide välja elamisex. Tegelikult kukkusin 1päev 2x, üx kord hiljem ka aga vaid oma viga, kui hobu tundis, et vajun,-jäi ta galopilt seisma ma lihtsalt,viuh, üle pea tal, ratsmed ikka pihus- ta astus vaid 2 sammu tagasi-aga olex võinud ka üle panna minust. Ratsutasin aastaid sadulatta, pelgan praegugi jalustesse jääda, sadula panen kui tahan vaikset kergendatud traavi lasta, ilma ei tule kergendamine välja. Aga soe hobu selg on mõnus, tundub, et vaja noored hopad ka ise välja sõita kuigi vahel lihtsalt ei viitsi. Positiivne see, et on tulnud sisemine rahu, pole vaja ringi tõmmelda, elan iga hetke vaid endale, oma maailmale kus mu hopad,kitsed, 2 poega, majapidam. kutt kes kaugel tööl, kui pikalt kodus, väsitab ära vaimselt -oma tähelepanu vajadusega.
Tagasi üles Go down
kits
Üldmoderaator

PostitaminePealkiri: Re: Hobu astub ratsaniku alt minema   Teis 02 Dets 2008, 20:12

Reeglina on ikka nii, et hobune ei astu kunagi meelega inimesele otsa ega peale.
Muide ilma sadulata kergendamine ei peagi olema eesmärk omaette :) sadulaga lihtsam ja mugavam, niisama kosserdamine muidugi on kõige mõnusam sadulata.
Mis puutub sellesse sõitjasse ja su hobusse, siis ma ei traumeeriks oma looma rohkem. Kui puudub klapp siis ka puudub. Aga kas samasuguseid trikke ei tee ta sulle?
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
1313
Sain oma esimese hobuse
Sain oma esimese hobuse

PostitaminePealkiri: Re: Hobu astub ratsaniku alt minema   Kolm 03 Dets 2008, 00:39

Ma keelan temaga ratsutamise päris ära nüüd, las naudib tite ootamise rõõme -muresid, aeg nüüd juba üle 7 kuu. Minuga ta ei kipu ültse galopile juba mõnda aega, ma ei sunni ka.
Tagasi üles Go down
kits
Üldmoderaator

PostitaminePealkiri: Re: Hobu astub ratsaniku alt minema   Kolm 03 Dets 2008, 09:30

Ei ole mõtet ka pressida raskemta tööd teha. Mõtekas on ikka kuni poegimiseni asjata temaga. Hobustel on üllatav oskus karjas kasvada metslaseks ja üsna kiiresti :)
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
1313
Sain oma esimese hobuse
Sain oma esimese hobuse

PostitaminePealkiri: Re: Hobu astub ratsaniku alt minema   Nelj 04 Dets 2008, 01:53

Need noored kes ratsut. käisid, plaanivad Liinalt selle omeri hoiule võtta-nüüd neil muud tegemist, mu märad saavad rahu. Mul polex 2 täkku märadega ühte panna võimalik, poisid lähex arvatavasti lööma või mul pole aimugi mis nad teexid?
Tagasi üles Go down
kits
Üldmoderaator

PostitaminePealkiri: Re: Hobu astub ratsaniku alt minema   Nelj 04 Dets 2008, 09:37

Raudselt läheb kahe võõra täku vahel kakluseks. Löövad end vigaseks.
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
1313
Sain oma esimese hobuse
Sain oma esimese hobuse

PostitaminePealkiri: Re: Hobu astub ratsaniku alt minema   Reede 19 Dets 2008, 20:26

Praegu nendest noortest rahu- no ei talu suur hobu neid- pidid ikka loomale liiga tegema, et ta nii vihkab neid. Vetid käisid- katsusid, viilisid hambaid, vaatasid kapju- mära ok. Nagu see plika lähenes, nii loom keeras ära, ma ei lubanud neil enam tulla.
Tagasi üles Go down
kits
Üldmoderaator

PostitaminePealkiri: Re: Hobu astub ratsaniku alt minema   Reede 19 Dets 2008, 20:49

Ära lase igasugu võõraid oma hobuseid traumeerima.
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
kuusikuj
Algaja ratsanik
Algaja ratsanik

Postituste arv : 2
Registration date : 14/11/2014

PostitaminePealkiri: Re: Hobu astub ratsaniku alt minema   Reede 14 Nov 2014, 21:08

ära lase jah.
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
sandraest
Algaja ratsanik
Algaja ratsanik

Postituste arv : 3
Registration date : 16/11/2014

PostitaminePealkiri: Re: Hobu astub ratsaniku alt minema   Püh 16 Nov 2014, 15:33

Kas enne ratsutamist tuleb hobusega kuidagi tutvuda? Midagi maitsvat anda?

Viimati muutis seda sandraest (Nelj 04 Dets 2014, 20:18). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
liisu35
Algaja ratsanik
Algaja ratsanik

Postituste arv : 2
Registration date : 20/11/2014

PostitaminePealkiri: Re: Hobu astub ratsaniku alt minema   Nelj 20 Nov 2014, 16:39

Kahjuks ta ju kindlasti ei tule.
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
Sponsored content

PostitaminePealkiri: Re: Hobu astub ratsaniku alt minema   

Tagasi üles Go down

Hobu astub ratsaniku alt minema
Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Esimesed munad