Eesti hobuste, Tori hobuste ja Shetlandi ponide sõprade ja omanike foorum

Foorum hobuste sõpradele ja omanikele

HomeHome  GalleryGallery  KKKKKK  OtsiOtsi  Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri  KasutajagrupidKasutajagrupid  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  
Otsi

Display results as :

Rechercher Advanced Search
Latest topics
» Hobu astub ratsaniku alt minema
Nelj 20 Nov 2014, 16:39 by liisu35

» Tuhkur koduloomana
Nelj 20 Nov 2014, 16:32 by liisu35

» Parimad tallid...
Püh 16 Nov 2014, 15:31 by sandraest

» Küsimused
Reede 14 Nov 2014, 21:05 by kuusikuj

» tere
Püh 21 Okt 2012, 14:28 by pontsu

» EHA TALU SUVINE RATSALAAGER LASTELE 2012!
Teis 28 Veeb 2012, 17:28 by wiizu

» Teetanus
Püh 06 Nov 2011, 23:11 by .Mari.

» Oma hobune
Püh 06 Nov 2011, 23:00 by .Mari.

» Foorum huvitavamaks! Soovitage
Kolm 30 Märts 2011, 21:39 by kits

Navigation
 Portal
 Esileht
 Liikmete nimekiri
 Profiil
 KKK
 Otsi
Alafoorum
Affiliates
free forum
Kes on foorumil
Foorumil pole ühtegi kasutajat :: 0 Liitunud, 0 Varjatud ja 0 Külalist :: 1 Bot

Puudub

Rekordarv külastajaid(90) oli siin foorumil Teis 08 Veeb 2011, 00:39

Share | 

Mälestame.

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Go down 
AutorTeade
1313
Sain oma esimese hobuse
Sain oma esimese hobuse

Postituste arv : 118
Registration date : 23/11/2008

PostitaminePealkiri: Mälestame.   Nelj 27 Nov 2008, 02:14

Lugu u 5a tagune. Pakuti vana mära,a la 900kr koju toomisega,ruumi mul oli,paar kitse ka,hopasid siis polnud. Lasin ta ära tuua,ei käinud vaatamaski sest egs ta sellest nooremax ja kabedamax polex läinud. Ta oli tõesti riidepuu,mis sest ta veetis meil mõne kuu,tegime mõne pisikese vankri sõidugi_seda ta nautis,muutus reipaks. See oli tema elutöö olnud. tahaks tänada ja vabandada selle Tapa mustlase ees,kellelt nn head inim.selle asemel,et vetil hobu kikud korda teha,turgutada_lihtsalt võeti loom ära aga kuhugi panna polnud.Ma loodan,et see lühike aeg meie juures oli tal tore. Paraku ei suutnud ma tema ea ega asjaoludega arvestada. Lume kirme oli maas,lasin hopa õue,polex midagi ehk olnud kuid oli vaja bussile minna,läksin naabrimemmel ütlema mis murex aga hopa astus mulle järgi,seal oli auto jälg libe...noor,terve loom polex märganudki,mina paraku ka mitte.Mu hopa pani külje maha...ja kõik,jaksu tal tõsmisex ei jagunud. Me 2 viletsakest naist üritasime,hopa ka,ta kolkis end upitades kukkudes verevalumeid täis. Abi ei leidnud,lihaks ostjad vastasid, et lahjat nad ei taha...Aga hopal oli maa peal külm,pealmised vaibad ei aidanud. Juba oli pime ja hopal piin,tuli teha karm otsus ja püssimees leida,õnneks veel kolkakülas keegil leidus seegi tudises juba. Nii sai hopa parematele karjamaadele...okas on ikka hinges ehk ta andestab mulle ja mina endale. Ta oli viks loom,hästi kasvat.mul oli AU TEDA TUNDA.

Viimati muutis seda Hobene (Nelj 27 Nov 2008, 10:09). Kokku muudetud 1 kord (Reason for editing : Peale koma jäetakse tühik.)
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili http://kivihobu.onepagefree.com
Hobene
Administraator

Female
Postituste arv : 95
Registration date : 15/03/2008

PostitaminePealkiri: Re: Mälestame.   Nelj 27 Nov 2008, 10:08

Kurb lugu. See on väga jube olukord, kui midagi ei suuda looma aitamiseks teha.

1313
Sain oma esimese hobuse
Sain oma esimese hobuse

Postituste arv : 118
Registration date : 23/11/2008

PostitaminePealkiri: Vabandused.   Nelj 27 Nov 2008, 12:48

Pole tõesti mingi trükkimise nobenäpp, kui see väga paha, et vigu leidub, tuleb tagasi tõmbuda,rahvas siin kuidagi loid. Edu

Hobene: Pole viga, et vigu leidub lihtsalt tuleb edaspidi jälgida, et korras oleks. Mul oli ka alguses nii, kui internetti hakkasin kasutama. wink
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili http://kivihobu.onepagefree.com
kits
Üldmoderaator

Postituste arv : 204
Registration date : 18/03/2008

PostitaminePealkiri: Re: Mälestame.   Nelj 27 Nov 2008, 19:10

Minu mälestustes on üks aastate tagune juhtub 1,5 kuu vanusest varsast. Jäi haigeks, arst käis kohal. Varss oli nii nõrk, et enam püsti ei tõusnud. Lüpsin mära, lutitasin varssa pluss veel ravimite manustamine. Jant kestis paar päeva, lõpuks olin sunnitud lausa ööseks talli jääma. Kogu üritus lõppes kolmanda päeva õhtul, kus varsake suri. Väike hirnatus enne hinge lahkumist kehast...terve tallitäis hobuseid jäi korraga vait....
Tean, et tegin endast kõik aga väga väga kahju oli küll. Rapsisin kõigest väest aga ei saanud varsast elulooma. Tõsiselt uskusin, et ta saab terveks. Talliomanik kostis seepeale, et loomulik kadu.... ei osanud ma siis seda enam kuidagi kommenteerida. Mina vastutasin nende hobuste eest! Ja ma ei saanud lubada endalse seda luksust, et keegi karjast kaob. Paraku juhtus nii.
Ainuke pluss selle loo juures oli see, et varsa märaga sain suureks sõbraks. Iga kord kui tallin tulin, oli kosta tema hirnatust.
Nüüd nostalgitsen korra aga huvitav on see, et need paar kolm aastat, mis ma seal tallis tegutsesin, andis ikka tohutu kogemuste pagasi. Niisama tallis jõlkumine ja nii moe pärast ratsutamine ei ole pooltki see kui olla päevast päeva hobuste keskel ja vaadata ning jälgida neid. See oli üks vahvamaid perioode.
Kui ma vanaks saan, siis raudselt elan keset metsa suure hobusekarja keskel.
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
HellluHorse
Algaja ratsanik
Algaja ratsanik

Female
Postituste arv : 13
Registration date : 01/05/2009

PostitaminePealkiri: Re: Mälestame.   Teis 05 Mai 2009, 16:03

Argo.
See oli neli ja viis aastat tagasi. Käisin laagris. Ta oli minu esimene ratsu. Väike must shetikas, küllatki vana . Hästi kiuslik kuid siiski tore. Kahjuks peale viimast laagrit kuulsin , et ta oli lahkunud ja mul oli tõesti kahju. Olin temaga kahel suvel terve nädal aega trenni teinud ja vahest suhkurt söötnud. Me kaks jäärapäist kuidagi ikka saime selle trenni korralikult tehtud kuid siiski , kuigi ta vaid kiusles ja ei teinud seda mida mina tahtsin , oli ta siiski ülitore pisike. Kahjuks need pildid mis mul temaga oli tehtud on vana arvutiga minema kadunud ja kahjuks pole midagi , millega teda meenutada. Diplom küll , minu ja tema nimega aga pilti pole.
Olgu tal uues elus hea olla :)
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili http://www.hobune.gooforum.com
Sponsored content

PostitaminePealkiri: Re: Mälestame.   

Tagasi üles Go down

Mälestame.
Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1