Eesti hobuste, Tori hobuste ja Shetlandi ponide sõprade ja omanike foorum

Foorum hobuste sõpradele ja omanikele

HomeHome  GalleryGallery  KKKKKK  OtsiOtsi  Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri  KasutajagrupidKasutajagrupid  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  
Otsi

Display results as :

Rechercher Advanced Search
Latest topics
» Hobu astub ratsaniku alt minema
Nelj 20 Nov 2014, 16:39 by liisu35

» Tuhkur koduloomana
Nelj 20 Nov 2014, 16:32 by liisu35

» Parimad tallid...
Püh 16 Nov 2014, 15:31 by sandraest

» Küsimused
Reede 14 Nov 2014, 21:05 by kuusikuj

» tere
Püh 21 Okt 2012, 14:28 by pontsu

» EHA TALU SUVINE RATSALAAGER LASTELE 2012!
Teis 28 Veeb 2012, 17:28 by wiizu

» Teetanus
Püh 06 Nov 2011, 23:11 by .Mari.

» Oma hobune
Püh 06 Nov 2011, 23:00 by .Mari.

» Foorum huvitavamaks! Soovitage
Kolm 30 Märts 2011, 21:39 by kits

Navigation
 Portal
 Esileht
 Liikmete nimekiri
 Profiil
 KKK
 Otsi
Alafoorum
Affiliates
free forum
Kes on foorumil
Foorumis on hetkel 1 kasutaja :: 0 Liitunud, 0 Varjatud ja 1 Külalist

Puudub

Rekordarv külastajaid(90) oli siin foorumil Teis 08 Veeb 2011, 00:39

Share | 

suveks

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Go down 
Mine lehele : 1, 2  Next
AutorTeade
printsessa
Algaja ratsanik
Algaja ratsanik

Female
Postituste arv : 9
Registration date : 02/11/2008

PostitaminePealkiri: suveks   Püh 02 Nov 2008, 20:39

Tere!
Saan arvatavasti enda juurde maale suveks hobuse. Kuna siin on hobuseid varem peatud on talle siin korralik varjualune olemas ,aga ei ole eriti korralikke kopleid (aedu pole õmber). 1. küsimus siis olekski et kuidas ma saaks teda karjamaal hoida või (kuna tal põgenemisteed ega suurt ohtu pole) ei peaks teda üldse kinni miski hoidma? (see mulle eriti ikka ei meeldiks). sad näiteks mu tuttaval on hobused aeg-ajalt koplist lahti. Ja olen näinud ka talle kus hobusid hoitakse pikkade kergete kettidega kinni. Kuna suvi siis söögiga probleemi pole (lisasööta saan omanikult). olemas oleks: söök-jook; kaitse ilmastiku eest; palju ruumi ja liikumist ( nii vabalt kui ka kordel) ; ja loomulikult ka suhtlemist ja hooldust. ühesõnaga kõik mida minuarust hobune PEAB vajama. Kuna hobune tuleb võõrase kohta ei ratsutaks ma temaga esimestel päevadel (kuigi 4-5 aastat teeb oma töö) ,et las ikka harjub??? põhimõtteliselt on küsimus selles ,et kuidas ma tema eest esimestel nädalatel hoolitseksin. Mida ma võin teha mida mitte? Siin oleks tal rahulik ja maad on meil ikka palju kus ta käia võiks. Ja veel - kui mul antakse valida kas täkk; mära koos varsaga või ilma vasrsata ( varss oleks siis umbes 5-7 kuune) siis kelle ma peaks valima? Ja palun räägige võimalikult palju sest tahan hobusele võimalikult palju head.

Np! hobused on elanud palju üksi ,ratsutades rahulikud ja teistega mitte alati headel suhetel.
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
kits
Üldmoderaator

Postituste arv : 204
Registration date : 18/03/2008

PostitaminePealkiri: Re: suveks   Esm 03 Nov 2008, 09:47

Ma ei saanud nüüd hästi su postitusest aru, et kui kaua sa üldse oled ise hobustega kokku puutunud? Võtad sa hoida enda juurde ühe või mitu hobust?
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
Hobene
Administraator

Female
Postituste arv : 95
Registration date : 15/03/2008

PostitaminePealkiri: Re: suveks   Esm 03 Nov 2008, 10:00

Ma sain aru, et printsessa on hobustega tegelenud 4-5 aastat ja talle antakse valida, et kas võtta suveks endale täkk või mära varsaga.

kits
Üldmoderaator

PostitaminePealkiri: Re: suveks   Esm 03 Nov 2008, 12:43

Olen ise täkku kasvatanud. Sinu asemele printsessa, prooviksin hobualaseid teadmisi mära ja varsa peal.
Korralik koppel tuleb teha ikka enivei, selliseid eksperimente võõra hobusega ma ei teeks, et vaatan, kes sööb maja ümber rahulikult :) jah minu suksud murdsid ka vahest aiast välja, kui avastasid, et särtsu polnud sees. Polnud ime, kui hommikul tüübid aknast sisse vaatasid, näod sellised peas : millal kaera saab?
Ketitamist ei poolda, sellega lasub kohustus hobest mingi aeg edasi tõsta. Oled alati iga kell kodus olemas?
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
printsessa
Algaja ratsanik
Algaja ratsanik

Female

PostitaminePealkiri: Re: suveks   Teis 04 Nov 2008, 17:10

Aitäh!

Nad pole mulle eriti võõrad, ikka 4 kuud tean neid tong . Iga kell 24/7. smile
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
kits
Üldmoderaator

PostitaminePealkiri: Re: suveks   Kolm 05 Nov 2008, 09:32

Edu siis ja kui küsimusi tekib siis küsi julgesti. :)
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
printsessa
Algaja ratsanik
Algaja ratsanik

Female

PostitaminePealkiri: Re: suveks   Laup 08 Nov 2008, 20:59

Ma teen kopplid ja võtan mära varsaga smile
Ketis pidamine on 1. ohtlik ja 2. koplis saavad nad vabalt joosta.

Viimati muutis seda Hobene (Püh 09 Nov 2008, 10:32). Kokku muudetud 2 korda (Reason for editing : Lause algab suure tähega. Järjestikuste postituste tegemine on keelatud. Kasuta "edit" nuppu.)
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
kits
Üldmoderaator

PostitaminePealkiri: Re: suveks   Nelj 27 Nov 2008, 19:17

Et siis koplid ikka ka piisavalt suured oleksid onju. Muidu on nii, et poole suvega on koppel paljaks näritud. Eriti karm on siis, kui suvi kipub põuane ka olema, siis nutad ja niidad heina käsitsi ette laugh
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
1313
Sain oma esimese hobuse
Sain oma esimese hobuse

Postituste arv : 118
Registration date : 23/11/2008

PostitaminePealkiri: Re: suveks   Nelj 27 Nov 2008, 21:06

Varsaga tuleb arvesarvestada kuidas ta el.õpetada mul kevadel samad asjad ees kui märad varssuvad,kuluks ka nõuanded ära sest el karjus mulle hopade pidamisel uus asi veel u 1a. Enne olid ketitamised,veised ja mis veel,varssu vähe olnud..?
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili http://kivihobu.onepagefree.com
kits
Üldmoderaator

PostitaminePealkiri: Re: suveks   Nelj 27 Nov 2008, 21:18

Mnjaa, meenuvad igakevadised varsad ja nende mõnusad aiast välja murdmised :) ikka oli mõni juhm, kes välja pressis ja siis hirnus ning paanitses.
Kõige parem on harjutada väiksemas aedikus. Karjus peaks olema 2kordne ehk siis üks lint - traat jookseb nii nagu ikka, miskit 80 - 100 cm kõrgusel, kes kuidas oma aia on vedanud. Teine lint - traat jookseb ülemise traadi ja maapinna vahel. Traadi värvus võiks olla hästi silmapaistev, siis jääb varrele meeldes, kust särts tuleb... Mina kasutasin sellist nippi, et läksin väiksesse aedikusse ja valvasin seal natuke aega. Mõnikord hoidsin mära veel nööri otsas ja nimelt läksin karjusele lähemale, no käisin provotseerimas noh :) Eks kimamisega ikka joosti karjusesse aga üsna ruttu saavad aru, kust kohast litakas tuleb.
Muide võiks siis seda ka meeles pidada, et suve jooksul tasub aeg ajalt ikka terve aedik läbi käia. Igasugune heinakõrs, mis kasvab vastu karjuse traati võtab sellest võimu.
PS! Varsad on kanged õppima ka sedasorti lollust, et kui karjuses on kehv vool, siis ikka pressivad aiast välja. Eks karm ole jah tugeva särtsuga mängida aga see tasub end ära, selle asemel, et iga päev vähemalt 4 korda käia aeda parandamas.
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
1313
Sain oma esimese hobuse
Sain oma esimese hobuse

PostitaminePealkiri: Re: suveks   Esm 01 Dets 2008, 16:37

Veneajast veiste karjat. kogem. olemas, tihti vaja iga hommik aed läbi käia kui metsloomi liigub. Tänud varsa õp. soovituste eest, kui vool nõrk. tuleb vahel mõnd vana ülbikut ka provotseerida, mõjub küll
Tagasi üles Go down
1313
Sain oma esimese hobuse
Sain oma esimese hobuse

PostitaminePealkiri: Re: suveks   Esm 01 Dets 2008, 16:45

Aa...veel, täkuga pole hullu midaga kui inimesed pole teda liialt ära rikkunud, nad pirtsutavad märadest vähem, tagumik ka kohe ette ei käi aga oleneb ikka isendist kui sul nendega aega tutvuda, siis polegi ehk jamasid.
Tagasi üles Go down
kits
Üldmoderaator

PostitaminePealkiri: Re: suveks   Esm 01 Dets 2008, 19:37

Hea mõte on veel hobustele uue kopli piire tutvustada. Kui enda hobused suveks koju koplisse tõin, siis võtsin ninamehe paela otsa ja marssisin aia koos hobusega läbi. Siis jagavad ära, kus kohas traat on, muidu ehk kukuvad kimama ja ei vaata ette.
Mis puutub täkku karjatamisse ja üldse täku pidamisse, siis mu meelest on täkk üldse kõige mõistlikum hobune smile aga enivei ma ei soovitaks algajal hobusepidajal, üldse algajal loomapidajal alustada täkuga jändamist. On olemas omad nipid ja tuleb olla tähelepanelik, et näiteks kasvav täkujuku kuidagi üle käte ei kasvaks. Lihtsam on alustada ikka mära või ruuna pidamisest. Olen ise näinud täkku, kes ei pea inimest mitte kellekski, kes lihtsalt kõnnib üle, mitte mingitele reeglitele ei allu. See on ikka eluohtlik! Ja algaja loomakasvataja ei peaks eksperimenteerima oma eluga.
Täkkudel oli mul oma aedik, ca 2 m kõrge lattaed, seespool jooksmas veel kõva laksuga karjus. Ega ikka küll ei kõõlutud aia otsas.
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
1313
Sain oma esimese hobuse
Sain oma esimese hobuse

PostitaminePealkiri: Re: suveks   Esm 01 Dets 2008, 22:50

Ongi nii, ja iga loom on erinev,eriline, mu suur mära käitub vahel nagu rumal lehm, mida rohkem teda tundma õpin, märkan, et problad on tal mõnede võõraste inimestega, et kogu tema probleem ongi seoses inimesega-ta kardab inimesi, õigemini vist ei usalda. Kui ta ostsin, oli ta lausa meeletu, ma sain teda puutuda vaid harjaga, laadimine võttis tunde, treilas oli vesimärg, nüüd 2a 2kuud hiljem saame tunduvalt paremini läbi, kukkunud temalt ka pole. Minu eas ja liigeste olukorras, ei pea ma seda mõeldavax. Kinni hoidmisex, on hobul lakk, kui haiget saada ei soovi..püsid seljas...
Tagasi üles Go down
kits
Üldmoderaator

PostitaminePealkiri: Re: suveks   Esm 01 Dets 2008, 22:57

Hoiad seljas olles kümne küünega kinni icc... nagu puuk. Eks ta ole jah niiviisi, et iga elukas on omaette kiiksuga ja kõige tähtsam on ikka see, et hobune usaldama inimest hakkaks. Muidu on ikka keeruline see koostöö asja ajamine ehk siis tark ei torma.
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
1313
Sain oma esimese hobuse
Sain oma esimese hobuse

PostitaminePealkiri: Re: suveks   Teis 02 Dets 2008, 19:48

Lahe on sadulatta sõita ja paraku ei oska ma seda seljas püsimist sõnadega edasi anda, just- nagu puuk. Ma vahepeal eriti ei viitsinud ratsutada, see suvi sai rollerile valu antud. Nüüd kui näen kuidas noored pudovad, vaja ikka ise oma hopad välja sõita, muidu õpivad trikke kuidas sõitjast lahti saada, kus juures hobu ei viska maha-ise kukuvad kui vähe kiirema käigu panevad, hobu läheb lihtsalt oma teed.
Tagasi üles Go down
kits
Üldmoderaator

PostitaminePealkiri: Re: suveks   Teis 02 Dets 2008, 20:05

Kõige nutikam tegu on noore hobuse ratsastamisel see, et ta ei teaks ja ei oskaks inimesest vabaneda. Kui talle saab selgeks see, et kui inimene nõuab ja ta teha ei viitsi, leiab ta lahenduse - viskab maha. Igasugu õpetamist peaks ikka tasa ja targu tegema. Oluline on ka see, et hobune oleks valmis emotsionaalselt töö tegemiseks.

Viimati muutis seda kits (Nelj 04 Dets 2008, 09:38). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
1313
Sain oma esimese hobuse
Sain oma esimese hobuse

PostitaminePealkiri: Re: suveks   Nelj 04 Dets 2008, 01:43

Tasa ja targu tegutsemine igal alal- ajal tervislikum-rahmeldamisest. Trakeeni pealt on seda näha, et teda pole üle õpetatud-pole ültse õpet. Ta ei tea midagi vältida, iga ideaalne-vaim valimis-panime korraga sadulasse ja noormehe ka, muidugi kordel. Mingit seljast juhtimist ta ei tunnegi veel. Nädal hiljem-3x-kergitas iva taguotsa. Ja vetuuringu negatiiv vastusele vaatamatta-tundub mulle üha enam, et ta on tiine, vana mära ostes ütlesin ka kohe peremehele, et on, ta ei uskunud mind. Trakeeni puhul olex see super-ootax Casanova poja titte-ise ta Preeria-Prestoni tibu.
Tagasi üles Go down
kits
Üldmoderaator

PostitaminePealkiri: Re: suveks   Nelj 04 Dets 2008, 09:41

Mhh...vahest mõjub karjas elamine märale nii hästi, et enne mitte tiinestunud mära jääb tiineks :) tiinusest annab märku ka nn õelutsemine teiste hobuste vastu, käitumine muutub.
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
1313
Sain oma esimese hobuse
Sain oma esimese hobuse

PostitaminePealkiri: Re: suveks   Laup 06 Dets 2008, 16:28

Uuringu ajal pidanux olema u4,5 kuud tiinust, seda kõige raskem leida ka ju. Ta elas enne väga suures karjas kus oli tõrjutud, täku koplisse olevat ise läbi murdnud ja meeldivaima peika valinud, hiljem polnud rumalusi enam teinud- nii mulle räägiti. Kui mu jutt jama tundub siis võin ka vaikida edaspidi.
Tagasi üles Go down
kits
Üldmoderaator

PostitaminePealkiri: Re: suveks   Laup 06 Dets 2008, 19:56

Lasid teha UH?
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
1313
Sain oma esimese hobuse
Sain oma esimese hobuse

PostitaminePealkiri: Re: suveks   Laup 06 Dets 2008, 21:55

Jah, aga nad hoiatasid ette, et pole väga osavad selle aparaadiga. Suuremad tiinused leidsime ka otsimise peale-selgroog ja ribid leidsime 7k tiinusel, vanal märal vast 6k-ainult selgroo. Ma mõtlen et otsisime liialt kubemest, rohkem vast keskkõhust tuhlata tulnux aga kui tulevad teist x vakts.ei hakka vast uuesti vaatama, varsti hakkab kõhust näha olema ja ega palju oluline polegi praegu.
Tagasi üles Go down
kits
Üldmoderaator

PostitaminePealkiri: Re: suveks   Püh 07 Dets 2008, 11:49

Haa mõni mära oskab ilusasti varssa kõhus peidus hoida, et ei ole aimugi, et ta tiine oleks happy
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
1313
Sain oma esimese hobuse
Sain oma esimese hobuse

PostitaminePealkiri: Re: suveks   Reede 19 Dets 2008, 19:55

Hei. Kuidas selle teema algatajal edeneb, kas too mära poegib varsti? Ta kirjutas ju, et varss on suveks u 4-5 kuune või sain valesti aru- vabandused sel juhul.
Tagasi üles Go down
kits
Üldmoderaator

PostitaminePealkiri: Re: suveks   Reede 19 Dets 2008, 21:25

Mu meelest oli vist asi nii, et ta saab nn muruniidukiks need looma, st mära koos varsaga.
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
Sponsored content

PostitaminePealkiri: Re: suveks   

Tagasi üles Go down

suveks
Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2Mine lehele : 1, 2  Next